Newsletter

VB Lift серум (75ml)

Lift серум за секој тип кожа!Брза и професионална грижа со моментален ефект!
SKU: 90104
2,000 din

Состав: Патентиран Биолошки Активен Комплекс (Колаген, Еластин, ДНК, природна Розина водичка), Алое Вера и Гуарана. Се препорачува за третмани наменети за заморена кожа, од кои се бара моментален ефект и блесок. Предизвикува брзо затегнување и подигање на опуштената и заморена кожа и долготрајно заздравување на поддржувачките ткива на кожата; Присуството на Колаген, Еластин, ДНК, Алое Вера и природна Розина водичка придонесуваат за одлична хидратација, потхранување и обновување на клетките длабински; Видливо ги намалува постоечките брчки и го спречува формирањето на нови; Производот делува смирувачки и ја подобрува текстурата на кожата; Резултатот е свежа, мазна, еластична и мека кожа.
Начин на употреба: се нанесува со лесни масажни движења врз кожата на лицето, вратот и деколтето. Погоден е за третмани за затегнување на кожата на рацете и градите.


Бодови: 7.2