Novosti

VB Hidrirajuća krema za suvu do normalne kože - 75ml

Хидратантен крем за сува до нормална кожа!
SKU: 90302
995 din

Состав: Патентиран Биолошки Активен Комплекс (Колаген, Еластин, ДНК, природна Розина водичка), екстракт од портокал (Vit C+A, E, B1, B2, B6, H, PP), Алое Вера и Бадемово масло.
Ја хидратира, затегнува и потхранува кожата и го забавува процесот на стареење. Погоден е да се користи како краен производ при третман на сува и зрела кожа. Биолошки активните компоненти обезбедуваат целосна заштита од штетните влијанија на надворешната околина. Штитат од слободните радикали. Патентираниот биолошки активен комплекс моќно и ефикасно го возобновува протеинскиот баланс на кожата, ја регенерира колагенската структура, ја враќа еластичноста, свежиот изглед и тонус на кожата. Витаминскиот комплекс ја потхранува кожата и ги активира метаболичките процеси. Алое Верата ја регенерира и ја враќа свежината на кожата. Бадемовото масло е богато со витамини А и Е. Ја забрзува клеточната размена, го подобрува хидратирањето на кожата, го помага производството на Колаген и Фибриноген. Се употребува истовремено и како дневен и како ноќен крем.
Начин на употреба: со нежни движења кремот се нанесува на кожата на лицето, вратот и деколтето.

Бодови: 7.2