Newsletter

VB Серум за областа околу очите - 35 ml

Серум за областа околу очите за сите типови кожа!Професионална грижа за кожата околу очите!
SKU: 90102
995 din

Состав: Патентиран Биолошки Активен Комплекс (Колаген, Еластин, ДНК, природна Розина водичка), Хиалуронска киселина и Алое вера.
Се нанесува на Т-зоната и областа околу очите. Комбинацијата на Колаген, Еластин, ДНК и Алое Вера ја возобновува структурата на колагенските влакна, ја враќа и задржува хидратацијата на кожата, го подобрува здравјето и еластичноста на површинскиот слој на кожата, го забрзува растот и обновувањето на клетките. Патентираниот биолошки активен комплекс пројавува специјално влијание врз најнежната структура на кожата - областа околу очите, така што нежно ги измазнува брчките, ги отстранува темните кругови и знаците на замор. Хиалуронската киселина ги активира фибробластите, што го произведуваат Колагенот и Еластинот - двата клучни протеини за здрава и убава кожа. Таа игра важна улога во измазнувањето на брчките и забавувањето на процесот на стареење на кожата во Т-зоната и кожата во областа околу очите. Алое Верата ги регулира метаболичките процеси, ги активира регенеративните процеси на кожата и и го враќа природниот блесок и свежина.

Начин на употреба: со благи масажни движења се нанесува од серумот на кожата во Т-зоната и во областа околу очите, а на  останатиот дел од лицето нанесете ANTISPOT SERUM.

Бодови: 7.2