Newsletter

VB Депигментирачки серум (35ml)

За брз и траен депигментирачки ефект со потхранување на лицето!
SKU: 90106
2,000 din

Состав: Патентиран Биолошки Активен Комплекс (Колаген, Еластин, ДНК, природна Розина вода), Алое вера и Gatuline Whitening.
Се препорачува за интензивно отстранување на хиперпигментации, регулирање на синтеза на меланин и долготрајно израмнување на тенот; Покрај ефектот за изедначување на тенот и отстранување на непосакуваната пигментација, продизводот има моќно дејство за активирање на регенеративните процеси во кожата, ги обновува протеинските структури, го забавува стареењето, ја одржува кожата свежа и млада; Алое Верата ги активира метаболичките процеси, ја заштитува и регенерира кожата на лицето; Gatuline Whitening гарантира високоефикасен процес на изедначување на тенот и отстранување на непосакуваната пигментација, благодарение на своите природни биолошки активни компоненти.

Начин на употреба: со лесни масажни движења се нанесува во долниот дел на лицето, вратот и деколтето, додека во Т-зоната и во областа околу очите се нанесува од кремот за областа околу очите.


Бодови: 7.2