Newsletter

VB Депигментирачки крем (75 ml)

Депигментирачки крем за сите типови кожа! Депигментирачки ефект и грижа за кожата на лицето!
SKU: 90103
2,300 din

Состав: Патентиран Биолошки Активен Комплекс (Колаген, Еластин, ДНК, природна Розина вода), Алое Вера, масло од семки од грозје и Gatuline Whitening.
Совршен козметички производ за финална фаза во третманот за избелување и изедначување на тенот. Ја смирува кожата и  видливо и долготрајно ги намалува и отстранува нејзините пигментаци.Ја регенерира и хидратира кожата; Благодарение на патентираниот биолошки активен комплекс, покрај депигментирачкиот ефект, производот има моќно дејство за забавување на процесите на стареење, ги измазнува брчките и го попречува формирањето на нови; Алое Верата ги активира метаболичките процеси и ја заштитува и регенерира кожата на лицето; Gatuline Whitening гарантира високоефикасен процес на изедначување на тенот и отстранување на непосакуваната пигментација, благодарение на своите природни биолошки активни компоненти;
Маслото од семки од грозје има антиоксидантно дејство и е исклучително богато со витамин Е, и и дава еластичност и мекост на кожата на лицето;

Се користи како дневен и како ноќен крем.


Начин на употреба: со нежни движења кремот се нанесува на кожата на лицето, вратот и деколтето.

Бодови: 8.28