Newsletter

VB Активен крем „Тајната на убавината“ со долготрајно избелувачки ефект и природна UVA-UVB заштита - 75 мл

Сензационална целосна промена на надворешниот изглед - брчки, пори, рапавост, дамки исчезнуваат моментално!
SKU: 90111
3,100 din

Состав: Патентиран Биолошки Активен Комплекс (Колаген, Еластин, ДНК, природна Розина вода), масло од Јојоба, масло од Јасмин, витамински и минерален комплекс.
Уникатна формула со 100% природен состав и UV-A и UV-B заштита; Веднаш ги остстранува ситните недостатоци, светлите дамки и грубоста на кожата; Одлично ја заштитува кожата, ја регенерира и го забавува процесот на стареење со што гарантира безбедна и ефикасна грижа за кожата по природен пат; Обезбедува долготраен ефект на изедначување на тенот; Дава изедначен и блескав тен. Не остава масни наслаги; Отстранува дамки и ја спречува појавата на нови. Одлично прифатлив дури и од  најчувствителната кожа.
Биолошки активниот комплекс ефикасно ги забавува процесите на стареење и формирање на брчки, со што го потпомага протеинскиот баланс на кожата; Маслото од Јасмин ја зголемува еластичноста на кожата, помага во отстранувањето на лузни и
дерматити, егземи, алергиски црвенила. Покрај тоа поседува и подмладувачки и освежувачки ефект и лесно ја избелува кожата;
Маслото од Јојоба ја хидратира, регенерира и подмладува кожата; Минералниот комплекс брзо ги измазнува фините брчки, пори, грубости и неправилности на кожата. Целосно природниот состав на Beauty secret cream го прави погоден и за грижа на нежната детска кожа - потхранува, заштитува од UVA-UVB зраци и лошите надворешни влијанија. Комбинацијата на масло од Јасмин и масло од Јојоба е по стара формула употребувана во Кина и Индија и покажува исклучителен ефект врз пеги и други проблеми со пигментацијата. Благодарение на Глицеринот во својот состав исклучително е погодна за заштита на кожата при ниски температури.

Начин на употреба: се нанесува наутро и навечер врз добро исчистена кожа на лицето, вратот и деколтето.

Бодови: 10.93