Newsletter

Anti-age лифтинг ноќен крем GOLD@DIAMONDS 50+- 50 ml

Луксузен ноќен крем за зрела и осетлива кожа!
SKU: 91512
Manufacturer: Bielenda
2,330 din

Активни компоненти: 24 каратно злато, дијамантски прав, био микросфери на хиалуронска киселина, микрочестички од платина, масло од макадамија, глицерин и витамин B3. Уникатната формула не содржи парабени, вештачки бои, парафински масла и PEG.

Има затегнувачки ефект со што ги намалува брчките и ја регенерира кожата. Интензивно ја хидратира кожата, ги намалува дамките, а исто така ја обновува природната боја на кожата.

Начин на употреба: се нанесува секоја вечер со масажни движења на чиста кожа во областа на лицето, вратот и деколтето.

Бодови: 8.32