Newsletter

Anti-age лифтинг крем за кожата околу очитеGOLD@DIAMONDS 50+ - 15 ml

Луксузна anti age нега за зрела и осетлива кожа!
SKU: 91514
Manufacturer: Bielenda
2,020 din

Активни компоненти: 24 каратно злато, дијамантски прав, био микросфери на хиалуронска киселина, микрочестички од платина, масло од авокадо, глицерин. Уникатната формула не содржи парабени, вештачки бои, парафински масла и PEG.

Луксузниот крем брзо и ефикасно ја затегнува зрелата кожа во областа околу очите. Ги намалува брчките, интензивно ја хидратира, а дополнително ја обновува и осветлува. Ги намалува темните кругови под очите и ефикасно ја заштитува кожата од стареење.

Начин на употреба: се нанесува секое утро и вечер со масажни движења на чиста кожа во областа околу очите.

Бодови: 8