Newsletter

Anti-age лифтинг дневен крем GOLD@DIAMONDS50+ - 50 ml

Луксузен дневен крем за зрела и осетлива кожа!
SKU: 91511
Manufacturer: Bielenda
2,330 din

Активни компоненти: 24 каратно злато, дијамантски прав, био микросфери на хиалуронска киселина, микрочестички од платина, масло од авокадо и пасифлора, витамин B3, алантоин, заштитен фактор SPF 10. Уникатната формула не содржи парабени, вештачки бои, парафински масла и PEG.

Има затегнувачки ефект со што ги намалува брчките и ја регенерира кожата. Интензивно ја хидратира кожата, ги намалува дамките, а исто така ја обновува природната боја на кожата.

Начин на употреба: се нанесува секое утро со масажни движења на чиста кожа во областа на лицето, вратот и деколтето.

Бодови: 8.32