Newsletter

Anti-age 2 в 1 лифтинг серум и маскаGOLD@DIAMONDS 50+ - 2х5 gr

Луксузна anti age нега за зрела и осетлива кожа!
SKU: 91513
Manufacturer: Bielenda
510 din

Активни компоненти: 24 каратно злато, дијамантски прав, био микросфери на хиалуронска киселина, микрочестички од платина, масло од арна и авокадо,витамини Е и B3, пантенол, глицерин и алантоин. Уникатната формула не содржи парабени, вештачки бои, парафински масла и PEG.

Има затегнувачки ефект со што ги намалува брчките и ја регенерира кожата. Интензивно ја хидратира кожата и ги намалува дамките.

Начин на употреба:
Чекор 1 Серум: се нанесува со масажни движења на чиста кожа во областа на лицето, вратот и деколтето и се остава да се впие во кожата.
Чекор 2 Маска: врз серумот се нанесува маската. Се остава да се впие во кожата 10-15 минути по што можете да го отстраните вишокот со памук.

Се употребува 2-3 пати неделно.

Бодови: 2