Newsletter

Anti-age крем сo азиска центела

За да се чувствате помлади и поубави!
SKU: 51101
Manufacturer: Stolz
1,030 din

Активни состојки: масло од шеа, масло од семки од грозје, азиска центела (тигрова трева), екстракт од црвени лозови лисја, ланолин, масло од кора од портокал, уреа.

Намена: одличен крем за подмладување и обликување на телото- погодна за сите типови на кожа. Азиската центела ја стимулира синтезата на колагенски влакна, ја подобрува клеточната регенерација и ја подобрува активната микроциркулација, со што ги намалува несовршенствата на целулит, стрии, и има масажно дејство. Комбинацијата од активните состојки ја зголемува еластичноста на кожата, ја навлажнува и и дава мазен и свеж изглед.

Бодови: 4