Newsletter

Терапевтска цинк паста - 50 мл

Ефикасна при модринки, иритации и воспаленија!
SKU: 50103
Manufacturer: Ferdinand Emerchaimer
1,530 din

Состав: цинк оксид, магнезиум сулфат, глицерин, пантенол, бизаболол, алантоин. Не содржи парабени.

Eimermacher го препорачува при: воспаленија на кожата предизвикани од иритации, дерматитис, егземи, мали рани и модринки.

Дејство: Високата концентрација на цинк оксид во пастата има антивоспалително , затегнувачко и благо антисептичко дејство при локално нанесување на кожата.

Дополнително дејство: Алантаноинот, пантенолот и глицеринот имаат хидратанто, омекнувачко и потхранувачко дејство за кожата.

Начин на употреба: По потреба се нанесува тенок слој на чиста кожа во проблематичните зони. 2- 3 пати на ден со лесни масажни движења. Погоден е за секојдневна употреба.

Бодови: 5.5