Newsletter

Волчји трн– Омега 3-6-7-9 – 946 ml

Со силата на легендарниот волчји трн!
SKU: 30814
Manufacturer: Dr. Nature
5,800 din

Состав: чисто масло од волчји трн(Hippophae rhamnoides L.), гоџи, азиска вишна (Личи - Lítchi chinénsis), алое вера, јаболка.

Dr.Nature ја препорачува за: чир на желудник и дванаесетпалачно црево, гастритис, колитис, хемороиди, проблеми со црниот дроб, проблеми со очите и дегенеративни заболувања, авитаминоза, проблеми со нивото на шеќер во крвта и липиди, тешко зараснувачки рани, пред и после радиотерапија.

Дејство: Основното дејство на производот се должи на маслото од волчји трн– богат природен извор на Омега 3-6-7-9 полинезаситени масни киселини. Тоа има регенеративно, закрепнувачко, имуностимулирачко, антиоксидантно, антирадијациско и антитуморно дејство. Додадените гоџи, азиска вишна, алое вера и јаболка ги дополнуваат антиоксидантните својства на организмот и го подобруваат вкусот на производот.

Дополнително дејство: Го подобрува метаболизмот и ги забавува процесите на стареење. Го намалува ризикот од тромбоза, артеросклеротични заболувања и проблеми со кардио- васкуларниот систем. Поради неговото моќно антиоксидантно дејство ги неутрализира слободните радикали и штетните клеточни мембрани. Заштитува од појава на катаракта, го подобрува видот кај луѓе од сите возрасти. Го подобрува имунитетот и потентноста. Моќен извор на провитамин А и витамин Е.

Начин на употреба: 1  дневно по 1 мерилно капаче на гладно.

Бодови: 16