Newsletter

Интензивен крем за лице, врат и деколте BIOACTIVE - 30 ml

Уникатен состав со 4 патентирани формули! За сува до нормална кожа - ден&ноќ! Без вештачки бои, ароми и конзерванси, синтетички состојки,етилен- оксид!
SKU: 90112
1,840 din

Активни состојки: Колагенски хидролизат®,колострум BIO®,energisomeQ10®, solineBIO®,витамин С, Д- пантенол, масло од јасмин, бадемово масло, омега 3-6-9,пчелин восок.
Дејство: Иновативна формула од новата генерација со моментален ефект и долготрајно физиолошко дејство. Биолошко активна на клеточно ниво, со што го поттикнува создавањето на колаген,ефикасно ја зголемува енергијата на клетките, ја стимулира синтезата на важните липиди и ја зголемува одбрамбената функција на кожата. И дава длабинска и долготрајна хидратација, ја потхранува,смирува и заштитува. Обезбедува совршено здравје, убавина и младешки изглед. Неутрален производ кој одговара дури и за најчувствителната кожа. Колагенски хидролизат® - светски патентирана формула која гарантира ефект на молекуларно
ниво и стимулира биосинтеза на колаген на најприроден начин. Colostrum BIO® – Ефикасно ја потхранува,регенерира,смирува и заштитува кожата од штетните надворешни влијанија. ЕnergisomeQ10® - француска патентирана формула со липозомна структура и 2 активни состојки - L –карнитин и коензим Q10 – кој што се многу значајни за метаболизмот на меѓуклеточната енергија. SolineBIO® - француска патентирана формула, добиена преку молекуларна дестилација со двојно дејство – хидратација и смирување на кожата.

Начин на употреба: Се нанесува наутро и навечер врз добро исчистено лице, врат и деколте со лесни масажни движења. Одговара за сите годишни времиња. Гарантирани резултати доколку се употребува во комбинација со останатите производи од серијата – серум за лице, врат и деколте и серум за областа околу очите.

Бодови: 13