Novosti

Zlatno čudo N14 - 50 ml

ЗЛАТНО ЧУДО N14 - 50 мл капки По оригинален рецепт на маг. фарм. Никола Мангалџиев. За елегантна фигура!
SKU: 30117
Manufacturer: Kraljevske Biljke
770 din

Состав: вoдно-алкохолни екстракти од: зелен чај (Camellia sinensis), плодови од гоџи (Lycium barbarum), семиња од кавкаска коприва (Urtica cannabina ), листови од бреза (Betula pendula), корен од глуварче (Taraxacum officina­le), семиња од лен (Linum usitatissimum), корен од ѓумбир (Zingiber officinale), корен од  ревен (Rheum palmatum), чили (Capsicum annuum), артичока (Cynara scolymus). Содржи 40 % алкохол.

Се прпорачува за: прекумерна тежина, успорен метаболизам, тешко контролирање на телесната тежина. За идеална фигура во проблематичните зони (колкови, бедра, половина и стомак).

Дејство: зелениот чај го забрзува метаболизмот и ги зајакнува процесите на топење на резервните масни наслаги во масните клетки во целиот организам. Помага за чистење на организмот од токсини. Гоџито е плод, кој што помага за одржување на нормален изглед и нормална работа на кардио-васкуларниот систем. Ја зголемува меморијата, либидото, и придонесува за мирен сон. Семињата од кавкаската коприва се многу богати со биоактивни материи. По природен пат ја помагаат размената на материите, го нормализираат хормоналниот баланс и имаат закрепнувачко дејство. Екстрактот од листови од бреза  придонесува за нормално функционирање на бубрезите и уринарниот  тракт. Екстрактот од корен од глуварче ја потпомага микроциркулацијата на телесните течности, помага за исфрлање на вишокот  вода и го подобрува метаболизот во целост.  Потпомага за нормална функција на бубрзите и црниот дроб. Благодарение на специфичното дејство  на слузестите материи, ленот потпомага за намалување на нивото на лошиот холестерол и за чистење на кардио-васкуларниот систем. Покрај тоа ја олеснува работата на уринарниот систем. Ѓумбирот помага за исфрлање на токсините од организмот, кои што ни пречат да одржуваме нормална телесна тежина. Тој помага при размена на материите и топење на маснотиите. Го помага варењето и  го забрзува метаболизмот. Ревенот го помага  варењето, го подобрува лачењето на желудочен сок и ја тонизира мазната мускулатура на дигестивниот  тракт . Екстрактот од чили го забрзува метаболизмот,ја стимулира циркулацијата на крвта и процесите на чистење  на организмот. Има термоген ефект – стимулира брзо  топење на внесените калории. Артичоката го помага варењето, одржува нормална функција на црниот дроб, го засилува лачењето на жолчка и ензими на панкреасот. Го потпомага метаболизмот на мастите.

Начин на употреба: Се препорачува 2 пати на ден (наутро и навечер) по 21 капка растворени во 200 ml вода, 30 минути пред јадење.

Бодови: 2.77