Newsletter

За Идеална Фигура - 250 ml

Ги препорачуваме да се користат при: Прекумерна тежина, за целосно чистење на организмот, покачен холестерол, заздравување по преживеан мозочен удар и инфаркт, коронарна слабост, склероза на крвните садови, нефритис, постоперативни интервенции на срцето и крвните садови. Оригинална рецепта на М-р Фарм. Н. Мангалџиев
SKU: 30114
Manufacturer: Carski Bilki
1,725 din

Состав: мед, екстракти од Златен корен, Гинко билоба, Глог, Ленено семе, Ајдучка трева.
Дејство: ја нормализира работата на уринарниот тракт и ги балансира метаболичките процеси во организмот. Помага во регулирање на телесната тежина. Дејствува регенеративно, антивоспалително, адаптогено и ги зајакнува капиларите. Помага во ослободувањето на вишокот масти, штетниот холестерол, масните наслаги и токсините во организмот.

Дополнително дејство: ја оптимизира работата на васкуларниот систем, ја зајакнува клеточната регенерација и ги зајакнува крвните садови, ја подобрува работата на срцевиот мускул и метаболичките процеси. Ги елиминира негативните последици од употребата на синтетички лекови. Ја стабилизира работата на кардио-васкуларниот систем и крвниот притисок.
Начин на употреба: наутро и по ручек по 1 - 2 лажици (5 - 10 ml) растворени во 50 ml вода, сок или друга течност. За регулирање на телесната тежина производот се употребува по специјална шема.


Бодови: 6.23