Newsletter

За Жената - 250 ml

Ги препорачуваме да се користат при: Влегување во менопауза, пред менструална напнатост, дисменореја, воспалителни процеси во репродуктивниот систем, општа напнатост, хормонални пореметувања пред, за време и по менопауза, депресија, нервна напнатост, намалена работоспособност, тахикардија, несоница. Оригинална рецепта на М-р Фарм. Н. Мангалџиев
SKU: 30102
Manufacturer: Carski Bilki
1,725 din

Состав: Мед, екстракти од Златен корен, Гинко билоба, Маточина, Камилица, семе од Коприва, Полен, Нане и Валеријана.

Дејство: Го регулира и нормализира хормоналниот баланс, ја подобрува циркулацијата на крвта, дејствува адаптогено и антистресно. Оваа формула на жената дејствува смирувачки и закрепнувачки. Дополнително дејство: Гарантира целосно зајакнување на организмот, го намалува нивото на штетниот холестерол, ја подобрува самодовербата, ги спречува психичките пореметувања за време на менопаузата, го помага исфрлањето на токсини од организмот, ги хармонизира метаболичките процеси.
Начин на употреба: Наутро и по ручек по 1-2 лажици (5-10 ml) растворени во 50 ml вода, сок или друга течност.


Бодови: 6.23