Newsletter

Арганово масло - 150 капсули

Течното злато на Мароко! Најдоброто нешто за Вашата убавина!
SKU: 30489
Manufacturer: Sanct Bernhard
4,985 din

Состав: секоја капсула содржи 500 mg чисто арганово масло од биолошко чисти земјоделски региони.

Sanct Bernhard ги препорачува при: недостаток на есенцијални масни киселини, кожни проблеми, сува кожа, егземи, недоволна хидратација, чешање, псоријаза, првут, сува и истоштена коса, слаби нокти, рани кои што тешко зараснуваат. Потпомагаат и при висок холестерол и  за зачувување на здравјтео на кардио-васкуларниот систем во целост. Се препорачуваат за превентива и заштита на кожата и косата пред и по изложување на сонце. За блескава, убава и здрава кожа, коса и нокти!

Дејство: Аргановото масло се добива од плодовите на аргановото дрво и најмногу се употребува за козметички цели од мароканските жени стотици години наназад. Маслото има специфичен мирис и е богато со полинезаситени есенцијални масни киселини (преку 80%). Неговите благодети за убавината на жените стануваат нашироко познати во последните години и Аргановото масло е вистински хит во козметичката индустрија и се набројува како една од најкорисните состојки. Оптималниот однос на незаситени масни киселини го прават уникатно и незаменливо при враќање на хидратација и еластичност на кожата, за забавување на процесите на стареење и др. Аргановото масло е богато и со витамин Е и затоа маслото има моќно антивоспалително дејство и ја зајакнува заштитата на кожата од штетните UV зраци. Исто така придонесува за побрз раст на косата, ја хидратира и ја заштитува.

Начин на употреба: 3 пати на ден по 2 капсули.

Бодови: 18.00